Op 9 november is de zesde Indo Zijn Kumpulan in samenwerking met het Indisch Herinneringscentrum. Tijdens Indo Zijn Kumpulan staan herinnering, stilte en de zoektocht naar verbinding centraal. Samen met makers en een expert gaan we in gesprek over hoe het koloniale verleden, migratie en trauma doorwerken in families en generaties.
De middag opent met de korte documentaire Mama’Ku van Sven Peetoom, waarin danseres Cheroney Pelupessy met haar moeder terugkeert naar Indonesië en de Molukken. Het verzwegen verleden van huiselijk geweld, migratie en intergenerationeel trauma komt hierbij aan het licht. Moeder en dochter zoeken naar een nieuwe manier om elkaar te ontmoeten. Aansluitend vertaalt Cheroney deze emotionele reis in een intieme solodans. Met een poëtische bewegingstaal, die hedendaagse dans verbindt met Indonesische tradities, onderzoekt zij hoe herinnering en lichaam elkaar raken.
Na een gezamenlijke pauze met snacks van Julia's Indotreats gaan we in gesprek met historicus Suze Zijlstra, maker Cheroney Pelupessy en Janne Groen, onder leiding van Joyce de Vries. In dit panel verdiepen we ons in de invloed van koloniale erfenissen op familiebanden en de kracht van kunst om stilte om te zetten in dialoog.
De middag wordt afgesloten met een borrel*, waarin ruimte is voor ontmoeting en gesprekken.
*op eigen kosten
Janne Groen - Suze Zijlstra - Cherony Pelupessy
Programma
14.30 Inloop 15.00 Documentaire Mama'Ku 16.00 Op maat gemaakte dans Cheroney Pelupessy 16.15 Hapje en drankje van Julia’s Indotreats 16.45 Panelgesprek Suze Zijlstra, Cheroney Pelupessy en Janne Groen onder leiding van Joyce de Vries 17.30 Borrel 18.00 Einde programma